טיפול בנחירות

אבחון וטיפול בנחירות

תסמונת הפסקות נשימה בשינה היא הפרעה חסימתית של דרכי הנשימה העליונות הנוצרת כתוצאה מ"צניחה" של החיך הרך, הענבל וקירות הלוע במהלך השינה. עקב החסימה והפסקת הנשימה (על פי רוב למשך 10-30 שניות) מופיע מאמץ מוגבר של שרירי הסרעפת ובית החזה וכן חלה ירידה ברמת ריווי החמצן בדם.תופעה זו גוררת יקיצה קצרה וחידוש הנשימה. פתיחת מעברי האוויר וסיום הפסקת הנשימה מלווה בנחרה. בדרך כלל הסובל מהפרעה זו כלל אינו מודע לשרשרת אירועים זו, שעלולה להתרחש עשרות ואף מאות פעמים בזמן השינה. היקיצות הקצרות פוגמות ברצף השינה ובאיכותה והדבר בא לידי ביטוי בעייפות ונטייה לנמנם במשך היום.

מהם הסימפטומים השכיחים של תסמונת הפסקות נשימה בשינה?

הסימפטומים הם: נחרות, יובש בפה בבוקר, יקיצות ליליות, לעיתים בתחושת מחנק, מתן שתן תכוף בלילה, שינה לא מרעננת ועייפות וישנוניות במשך היום. לא תמיד קיימים כל הסימפטומים.

כיצד מוגדרת חומרת ההפרעה?

כל אחד מאיתנו מועד להפסקות נשימה בודדות בשינה (עד 5 פעמים בשעת שינה). להפסקות אלו אין משמעות רפואית. כאשר הפסקות הנשימה תכופות יותר עלולה להיות לכך השלכה על מצב הבריאות. בדרך כלל נהוג לקבוע את דרגת החומרה של הפרעה זו עפ"י מס' הפסקות הנשימה בשעת שינה (צפיפות או AHI). צפיפות שבין 5 ל-15 הפסקות נשימה בשעה מוגדרת כהפרעה קלה; 15-30 הפסקות בשעה- בינונית; מעל 30 הפסקות בשעה- קשה.

תסמונת הפסקות נשימה בשינה מגבירה את הסיכון לפתח מחלות רבות ובינהן:

יתר לחץ דם, מחלות לב, שבץ מוחי, הפרעות בתפקוד המיני, הפרעה בזיכרון, הפרעה בריכוז ובמצב הרוח, ומעורבות יתר בתאונות דרכים ותאונות עבודה.

 ענו על שאלון קצר ותוכלו לקבל תשובה מיידית האם יש לכם הפרעת נשימה בשינה

1. האם אתה נוחר/ת ? כן / לא

2. האם את/ה נוטה לעייפות והירדמות במהלך היום? כן / לא

3. האם מישהו דיווח לך שאת/ה מפסיק לנשום במהלך הלילה ? כן / לא

4. האם את/ה מאובחן ו/או מטופל ליתר לחץ דם ? כן / לא.

5. האם את/ה סובל/ת מהשמנת יתר (BMI מעל 35) ? כן / לא

6. האם את/ה מעל גיל 50 ? כן/ לא?

7. האם הקף הצוואר שלך מעל 40 סנטימטר? כן/ לא

8. האם אתה גבר ? כן / לא

אם ענית על שלוש תשובות או יותר את התשובה כן, את/ה בחשד גבוה להפרעת נשימה בשינה ומומלץ לבצע בדיקת שינה.

לאחר ביצוע בדיקת שינה ביתית יומלץ לך על טיפול בהתאם לממצאי הבדיקה 

רוצים לישון טוב בלילה?
השאירו פרטים

מטופלים מספרים

5/5

"חשבתי שאני משתגעת, לא הצלחתי להירדם בלילות, הייתי ערה שעות ולא מצליחה להירדם. רופאת המשפחה שלי המליצה לי לפנות לדר' עמית גרין. כבר מההתחלה דר' עמית הרגיע אותי ועזר לי. הייתי בייעוץ אצלו כמעט שלושה חודשים. היום אני ישנה 6-7 שעות בלילה, תודה"

5/5

תקופה ארוכה מאד סבלתי מנדודי שינה ואיכות החיים שלי היתה נוראית. ניסיתי כל מיני סוגי טיפולים אבל שום דבר לא עזר. הייתי ממש מיואשת. ראיתי את דר' גרין בתכנית בקר . בטלוויזיה ופניתי אליו. דר' גרין חזר אלי וקבענו פגישת ייעוץ. השינוי היה מיידי, כבר אחרי הפגישה הראשונה הרגשתי שיפור בשינה. אני רוצה להודות לדר' גרין על ההמיקצועיות והסבלנות"

5/5

"תודה לדר' עמית גרין שעזר לנו עם השינה של יונתן. יונתן לא הצליח להירדם לבד וכל השכבה לישון היתה סיוט של שעה שעתיים של בכי עד שהיה נרדם. היינו בפגישת ייעוץ אצל דר' עמית ואחרי שלושה לילות שבהן ליווה אותנו יונתן התחיל להירדם ולישון תוך מספר דקות , בלי בכי ובלי עיניינים. תודה"

5/5

ברצוני להודות לך רבות על הטיפול בבעיית השינה שלי. בזכות הטיפול השינה שלי השתפרה ונגמלתי מכדורי השינה. אני מרגישה שבזכותך אני בשליטה והשינה כבר פחות מנהלת אותי. זהו הטיפול הכי יעיל שעשיתי! קבענו להיום פגישה אך אני מרגישה שכרגע אין צורך בה. ששת המפגשים עזרו לי מאוד ואם ארגיש בהמשך שאני זקוקה לתמיכה אשמח לקבוע עוד פגישה. שוב המון המון תודה!!!

5/5

אחר שנים של שינה מקוטעת ולא רציפה, החלטתי לפנות לטיפול אצל דר' עמית גרין. כבר בפגישה הראשונה התגלה לי מטפל מקצועי וקשוב. לאחר הדרכה ו-3 מפגשים! חזרתי לישון רצוף. גם אם אני מתעוררת במהלך הלילה, דר' גרין לימד אותי מה עלי לעשות. הערכתי מאוד את יושרו המקצועי שהודיע לי כי השגנו את מטרת הטיפול ולכן אין צורך כעת במפגשים נוספים. תודה לך על הטיפול ועל האדם שאתה

5/5

סבלתי שנים נדודי שינה. בשנתיים האחרונות לקחתי בונדורמין וגם זה לא עזר. הייתי באפיסת כוחות. הגעתי לדר' עמית אחרי שראיתי אותו בטלויזיה. כבר אחרי 4 פגישות ייעוץ עם דר' עמית התחלתי לישון טוב. החלטתי להיגמל מכדורי השינה והוא עזר לי. היום אני ישן טוב. תודה ענקית לדר עמית."

5/5

רציתי לעדכן שעברתי את המבחני רישוי🥳🥳🥳 ולהודות לך גם על כל התקופה, אהבתי בעיקר את זה שלא נלחצת משום דבר שאמרתי והתייחסת לכל הסיפור שלי כנורמלי וטבעי. עד היום כל מי שטיפל בנושא השינה נלחץ ואני חושבת שזה הקשה עליי לתת אמון בטיפולים קודמים. אז תודה רבה!

5/5

עברתי בדיקת שינה ומצאו לי דום נשימה בשינה. שלחו אותי לקנות סיפאפ שלא הצלחתי לישון איתו. במכון השינה לא עזרו לי לפתור את הבעיה. חפשתי באינטרנרט מומחה שינה ופניתי לדר' גרין שהציע לי לנסות סד לילה לטיפול בבעיה. הוא הפנה אותי לרופא שיניים מומחה שהכין לי סד שאני ישן איתו כל לילה. ממליץ מאד לפנות לדר' גרין לקבל ייעוץ

5/5

"חשבתי שאני משתגעת, לא הצלחתי להירדם בלילות, הייתי ערה שעות ולא מצליחה להירדם. רופאת המשפחה שלי המליצה לי לפנות לדר' עמית גרין. כבר מההתחלה דר' עמית הרגיע אותי ועזר לי. הייתי בייעוץ אצלו כמעט שלושה חודשים. היום אני ישנה 6-7 שעות בלילה, תודה"

תקשורת

עקבו אחריי בפייסבוק

רוצים לישון טוב בלילה? השאירו פרטים

דילוג לתוכן