כיצד מטפלים בנדודי שינה?

טיפול בנדודי שינה

הטיפול בנדודי שינה- נדודי שינה היא הפרעה קשה הפוגעת באיכות החיים ובבריאות של הסובלים ממנה ולכן חשוב לטפל בה. אתמול הסברתי מהי ההפרעה והגורמים לה והיום אסביר בקצרה את דרכי הטיפול. אנשים הסובלים מנדודי שינה חושבים שזו גזירה שתלווה אותם כל החיים וזה לא נכון, יש לרפואה טיפולים יעילים להפרעה, קיימים שלושה "מסלולי טיפול להתמודד עם ההפרעה והם: 

טיפול התנהגותי קוגניטיבי –  הינו טיפול קצר מועד שמטרתו לעורר שינוי בתפישה של המטופל. השינוי נוצר בעקבות שינוי התנהגותי של המטופל ויצירת הרגלי חיים מחודשים הקשורים לשינה. הטיפול הוכח כיעיל וכ80 אחוזים מהמטופלים מדווחים על שיפור משמעותי. מדובר בטיפול של שמונה עד עשרה מפגשים, כאשר המוקד במפגשים הוא על שינוי התנהגותי וחשיבתי של המטופל בכל הקשור בשינה וההירדמות. המטפל ביחד עם המטופל מנסים ליצור הרגלים חדשים – מתי נכנסים ויוצאים מהמיטה, בודקים את הקשר בין השינה בלילה ובין התפקוד למחרת, דפוסי חשיבה בזמן שלא נרדמים, וכדומה. 

טכניקות של הרפיה והירגעות– קשיי הירדמות ונדודי שינה הם לרוב על רקע של מתח ועוררות נפשית הגורמת לעוררות פיזיולוגית המקשה על תהליך ההירדמות והשינה. לפיכך, טכניקות של ההרפיה והירגעות עצמית יכולות לסייע להתמודדות עם המחלה. טכניקות כמו: מיינדפולנס, דמיון מודרך, יוגה, פלדנקריז, מדיטציה וכו' כולן יכולות לעזור להפחית את רמת העוררות הנפשית והפיזית ובכך להביא להקלה ולשיפור במצב. 

כדורי שינה – שימוש בתרופות שינה, צריך להיעשות בפיקוח רפואי ולאחר התייעצות עם רופא. דעות המומחים באשר לטיפול בתרופות שינה חלוקות. חלק מהם רואים בטיפול כמוצא אחרון בשל העובדה כי הוא לא מטפל בגורם להפרעה, מלווה בתופעות לוואי ועלול לגרום לתלות של חלק מהמטופלים בכדורים. מנגד, רופאים רבים סבורים כי החשש מפני כדורי שינה אינו מבוסס על ידע מחקרי וכי התועלת שמפיקים המטופלים מנטילת התרופות גוברת על החסרונות של תופעות הלוואי שלהן. כמו לכל תרופה, גם לכדורי שינה יש תופעות לוואי, בפיקוח ובשימוש מושכל אין סיבה שלא להיעזר בתרופות שינה. מחקרים בשנים האחרונות הראו כי טיפול בכדורי שינה יעיל ובטוח כאשר הוא נעשה בהשגחה רפואית.

רוצים לישון טוב בלילה?
השאירו פרטים

מטופלים מספרים

5/5

"חשבתי שאני משתגעת, לא הצלחתי להירדם בלילות, הייתי ערה שעות ולא מצליחה להירדם. רופאת המשפחה שלי המליצה לי לפנות לדר' עמית גרין. כבר מההתחלה דר' עמית הרגיע אותי ועזר לי. הייתי בייעוץ אצלו כמעט שלושה חודשים. היום אני ישנה 6-7 שעות בלילה, תודה"

5/5

תקופה ארוכה מאד סבלתי מנדודי שינה ואיכות החיים שלי היתה נוראית. ניסיתי כל מיני סוגי טיפולים אבל שום דבר לא עזר. הייתי ממש מיואשת. ראיתי את דר' גרין בתכנית בקר . בטלוויזיה ופניתי אליו. דר' גרין חזר אלי וקבענו פגישת ייעוץ. השינוי היה מיידי, כבר אחרי הפגישה הראשונה הרגשתי שיפור בשינה. אני רוצה להודות לדר' גרין על ההמיקצועיות והסבלנות"

5/5

"תודה לדר' עמית גרין שעזר לנו עם השינה של יונתן. יונתן לא הצליח להירדם לבד וכל השכבה לישון היתה סיוט של שעה שעתיים של בכי עד שהיה נרדם. היינו בפגישת ייעוץ אצל דר' עמית ואחרי שלושה לילות שבהן ליווה אותנו יונתן התחיל להירדם ולישון תוך מספר דקות , בלי בכי ובלי עיניינים. תודה"

5/5

ברצוני להודות לך רבות על הטיפול בבעיית השינה שלי. בזכות הטיפול השינה שלי השתפרה ונגמלתי מכדורי השינה. אני מרגישה שבזכותך אני בשליטה והשינה כבר פחות מנהלת אותי. זהו הטיפול הכי יעיל שעשיתי! קבענו להיום פגישה אך אני מרגישה שכרגע אין צורך בה. ששת המפגשים עזרו לי מאוד ואם ארגיש בהמשך שאני זקוקה לתמיכה אשמח לקבוע עוד פגישה. שוב המון המון תודה!!!

5/5

אחר שנים של שינה מקוטעת ולא רציפה, החלטתי לפנות לטיפול אצל דר' עמית גרין. כבר בפגישה הראשונה התגלה לי מטפל מקצועי וקשוב. לאחר הדרכה ו-3 מפגשים! חזרתי לישון רצוף. גם אם אני מתעוררת במהלך הלילה, דר' גרין לימד אותי מה עלי לעשות. הערכתי מאוד את יושרו המקצועי שהודיע לי כי השגנו את מטרת הטיפול ולכן אין צורך כעת במפגשים נוספים. תודה לך על הטיפול ועל האדם שאתה

5/5

סבלתי שנים נדודי שינה. בשנתיים האחרונות לקחתי בונדורמין וגם זה לא עזר. הייתי באפיסת כוחות. הגעתי לדר' עמית אחרי שראיתי אותו בטלויזיה. כבר אחרי 4 פגישות ייעוץ עם דר' עמית התחלתי לישון טוב. החלטתי להיגמל מכדורי השינה והוא עזר לי. היום אני ישן טוב. תודה ענקית לדר עמית."

5/5

רציתי לעדכן שעברתי את המבחני רישוי🥳🥳🥳 ולהודות לך גם על כל התקופה, אהבתי בעיקר את זה שלא נלחצת משום דבר שאמרתי והתייחסת לכל הסיפור שלי כנורמלי וטבעי. עד היום כל מי שטיפל בנושא השינה נלחץ ואני חושבת שזה הקשה עליי לתת אמון בטיפולים קודמים. אז תודה רבה!

5/5

עברתי בדיקת שינה ומצאו לי דום נשימה בשינה. שלחו אותי לקנות סיפאפ שלא הצלחתי לישון איתו. במכון השינה לא עזרו לי לפתור את הבעיה. חפשתי באינטרנרט מומחה שינה ופניתי לדר' גרין שהציע לי לנסות סד לילה לטיפול בבעיה. הוא הפנה אותי לרופא שיניים מומחה שהכין לי סד שאני ישן איתו כל לילה. ממליץ מאד לפנות לדר' גרין לקבל ייעוץ

5/5

"חשבתי שאני משתגעת, לא הצלחתי להירדם בלילות, הייתי ערה שעות ולא מצליחה להירדם. רופאת המשפחה שלי המליצה לי לפנות לדר' עמית גרין. כבר מההתחלה דר' עמית הרגיע אותי ועזר לי. הייתי בייעוץ אצלו כמעט שלושה חודשים. היום אני ישנה 6-7 שעות בלילה, תודה"

תקשורת

עקבו אחריי בפייסבוק

רוצים לישון טוב בלילה? השאירו פרטים

דילוג לתוכן